قطعا شما هم مثل بقیه دوست دارین همیشه مشتری داشته باشین و سرتون شلوغ باشه.

کسانی که قبلا از شما خرید کردن همچنان بهتون سر بزنن و کلی مشتری جدید پیدا کنین.

فکر می‌کنین راهش چیه؟

در دنیای پر رقابت تجارت، یکی از مهمرتین راه‌های حفظ مشتری‌های قدیمی و جذب و نگهداری مشتری‌های جدید، ایجاد باشگاه مشتریان هست.

آمارها نشان داده شما برای جذب مشتری جدید باید ۶ برابر بیشتر از نگهداری مشتری‌های قدیمی‌تون هزینه کنین و مشتری فعلی ۶۰٪ بیشتر از مشتری جدید از شما خرید می‌کنه.

مهمترین ویژگی باشگاه مشتریان. تبدیل مشتری گذری به مشتری دائم هست.

برای تشکیل چنین باشگاهی شما نیاز به طراحی و ایجاد بسترهای مورد نیاز برای پاسخگویی به درخواست‌های مشتریان و جلب رضایت آنها دارین.

ایجاد یک سیستم پویا و جذاب به همراه امتیازات ویژه از قبیل هدیه یا تخفیف‌های دوره‌ای به مناسب‌های خاص، راه‌اندازس مرم‌افزار مخصوص بیزینس‌تون و ارجاع مشتری‌هاتون به آن، انجام قرعه‌کشی از بین مشتری‌هایی که سقف مشخصی از خرید رو انجام میدن یا اگر افراد جدیدی رو با تجارت شما آشنا میکنن، طبقه‌بندی مشتری‌ها بر اساس میزان خرید از شما و ارتقا آنها با افزایش خرید به درجات بالاتر و دادان امتیازات ویژه برای ایجاد انگیزه و حس رقابت و همچنین بوجود آوردن چرخه تبلیغات کلامی که یکی از کارآمدترین و موثرترین انواع تبلیغات به شمار میآد و … نکات ذکر شده گوشه‌ای از تکنیک‌هایی‌ هست که شما می‌تونین تو باشگاه مشتریان‌تون انجام بدین.

گروه تمشک‌مارکتینگ با ایجاد بسترهای مناسب و ارائه روش‌های جذاب همراه شماست تا با مشتریاتون در ارتباط باشین و با تجزیه و تحلیل بازار و همچنین تحلیل مخاطبین کسب‌وکارتون بهترین نتیجه رو از ایجاد یک باشگاه مشتریان خاص و حرفه‌ای بگیرین.

 با ما در ارتباط باشین و از مشاورین حرفه‌ای تمشک‌مارکتینگ برای پیشرفت بیزینس‌تون مشاوره بگیرین.